Postanowiłem poprowadzić bloga

 lis, 28 - 2014   Różne

Hello world - Witaj Świecie Przyszedł ten czas, w którym postanowiłem przezwyciężyć tkwiącego we mnie lenia, ruszyć mózgownicą i oddać coś od siebie dla społeczności w sieci. Postanowiłem założyć i poprowadzić swojego prywatnego bloga, w całości poświęconego tworzeniu stron i aplikacji internetowych. Mam nadzieję, że komuś przydadzą się informacje jakie tutaj znajdzie.

 

Na stronach tego blogu chciałbym podzielić się moją wiedzą oraz kilkuletnim doświadczeniem z zakresu projektowania oraz tworzenia oprogramowania webowego. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że sieć przepełniona jest niezliczoną ilością kursów, lekcji i przykładów. Myślę jednak, że ja również mogę coś do tego dodać od siebie. Być może nawet coś co komuś pomoże w rozwiązaniu problemu lub po prostu zaciekawi.

Będę pisał o tym na czym się znam oraz co robię na co dzień, czyli o programowaniu w PHP, frameworkach i wzorcach projektowych, JavaScript, tworzeniu i zarządzaniu bazami danych, bezpieczeństwie aplikacji webowych, serwerach i wielu innych zagadnieniach. Pewnie od czasu do czasu napisze o czymś mniej związanym z tą tematyką. Postaram się pisać zrozumiale i na temat, nie gwarantuje jednak, że wpisy będą ukazywać się regularnie. Wszystko będzie zależało od wolnego czasu oraz weny twórczej.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do czytania oraz komentowania moich wpisów. Zachęcam również do krytycznych opinii oraz poprawiania mnie, jeżeli gdzieniegdzie palne jakąś bzdurę.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten blog.